Każdego dnia w ofercie szkół jogi, klubów fitness, boxów crossfitowych i wszelkich miejsc, które organizują aktywność fizyczną, pojawiają się nowe zajęcia, systemy treningowe i sprzęty. Trwa wyścig zbrojeń, którego nadrzędnym celem jest przyciągnięcie ludzi do czegoś nowego, innowacyjnego, dającego jak najlepsze efekty.

Ale czy nowy sprzęt lub nowa forma treningu, będąca hybrydą form już istniejących, naprawdę dadzą lepsze efekty? Czy takie działania będą działać jak magiczne różdżki, pozwalające szybciej schudnąć, poprawić wydolność, siłę i elastyczność? Nie do końca. Coraz więcej osób dostrzega, że największa siła płynie z natury.

 

Proste i naturalne znaczy lepsze

 

Animal Flow jest nawiązaniem to naturalnych ruchów, które zawsze w nas były, ale ze względu na tryb życia i system, w którym żyjemy, zostały zatracone, zapomniane.

Dlaczego zapomniane? Jakie czynniki wpływają na to, że nasza mobilność (bez treningu) nie jest taka, jak u małych dzieci i zwierząt? Powodem może być siedzący tryb życia, brak wystarczającej ilości aktywności fizycznej, dieta niedostarczająca odpowiednich składników odżywczych, stres, ignorowanie potrzeby regeneracji,  pomijanie w treningu ćwiczeń rozciągających i ćwiczeń wzmacniających mięśnie głębokie…

Animal flow to system treningowy, obejmujący ćwiczenia zwiększające siłę, mobilność i elastyczność mięśni. Zajęcia są dynamiczne, dzięki czemu trening jest także świetnym sposobem na budowanie wytrzymałości organizmu i spalenie solidnej ilości kalorii. Wszystkie ruchy Animal Flow bazują na pracy z ciężarem własnego ciała.

 

Ćwiczenia Animal Flow skonstruowane zostały, aby rozwijać:

 

  • Stabilizację,
  • Elastyczność ciała i zakres ruchów,
  • Mobilność nadgarstków,
  • Siłę mięśni,
  • Wytrzymałość organizmu,
  • Koordynację,
  • Procesy poznawcze (takie jak koncentracja, koordynacja ręka / oko),
  • Świadomość ciała.

 

Ruchy Animal Flow zostały zaprojektowane na wzór ruchów zwierzęcych. W ćwiczeniach można dopatrzyć się pewnego podobieństwa do ruchów pojawiających się w jodze, kalistenice, pilatesie, gimnastyce, tańcu czy treningu mobility.

 

Dla kogo Animal Flow?

 

Dla osób, które miały już styczność z praktyką dynamicznej jogi, treningiem fitness, crossfitem. Dla sportowców amatorów i wyczynowców, szukających formy treningu ogólnorozwojowego, wzmacniającego mięśnie głębokie, stabilność, mobilność, siłę i elastyczność. Dla tych, dla których Animal Flow nie jest pierwszym treningiem od dłuższego czasu. Nie wybieraj Animal Flow na swój pierwszy trening. Daj czas swojemu ciału na adaptację do bodźców. Rozpocznij od mniej wymagających praktyk.

 

Czym jest FLOW?

 

To kwintesencja całego systemu treningowego. Jak sama nazwa wskazuje to stan, w którym dajemy się ponieść praktyce. W zależności od celu praktyki flow będzie miał zróżnicowany charakter. Może być on płynny, podobny do tańca lub układów gimnastyki sportowej. Może mieć charakter bardziej instruktażowy, gdzie osoba prowadząca zajęcia daje uczniom instrukcje w czasie rzeczywistym. Może oznaczać również wykonywanie ćwiczeń bez planu, w zgodzie z tym, co w danej chwili podpowiada nam organizm.

Animal Flow to system treningowy, który każdego dnia, na całym świecie, zdobywa nowych wyznawców. Ćwiczą ludzie młodzi i młodsi. Kobiety i mężczyźni. Jogini, pracownicy korporacji, sportowcy. A Ty? Co sądzisz o zwierzęcych ruchach? A może masz już jakieś doświadczenie praktyczne, związane z tą formą aktywności? Koniecznie daj nam znać w komentarzu!

WROĆ DO BLOGA

Animal Flow - trening inspirowany siłą natury

09 marca 2020

Operatorzy płatności:

Polityka prywatności

Regulamin sklepu internetowego

© Copyright 2020, Drzewo Życia - Studio Jogi

Pozostańmy w kontakcie!

Strona stworzona przez: